Publikacje
06 września 2022
Zyski i poprawa jakości gwarantowane po wdrożeniu
elektronicznego zapisu czyszczenia do rejestrowania
procesu czyszczenia
Autorzy:
Monika Wolańczyk – Starszy specjalista ds. walidacji w Introl Automatyka
Łukasz Stangrecki – Kierownik Projektu Introl Automatyka
Elektroniczny raport czyszczenia (ang. Electronic Clean Report ECR) jest propozycją automatycznego zapisu parametrów TACT (temperatura, parametry mechaniczny i chemiczny, czas) oraz etapów wykonanego procesu czyszczenia i dezynfekcji. Dzięki wdrożeniu takiego rozwiązania potwierdzamy zgodność z wymaganiami EU GMP, powtarzalność i skuteczność procesów czyszczenia, dane z czyszczenia i zapisy są dostępne natychmiast, pozwalają na krótszy czas szkolenia operatorów, redukują ilość błędów i ryzyko wycofania serii z powodu odchyleń w procesie czyszczenia, w konsekwencji zapobiegają powstawaniu nieplanowanych przerw produkcyjnych z powodu odchyleń i powtarzania procesu czyszczenia, wpływają na optymalizację przeprowadzanych procesów i oszczędność zużywania mediów oraz zużycia energii.
Zapraszamy do lektury!
Link do artykułu:
Dowiedz się więcej
Czytaj także
29 listopada 2022
Niebezpieczne piwo, czyli systemy detekcji gazów w browarze
Nic nie gasi pragnienia tak jak zimne jasne pełne lub, jeśli ktoś woli, ciemne mocne. Kto z nas jednak zastawia się jak przebiega proces warzenia piwa i tym samym z jakimi niebezpieczeństwami piwowar ma do czynienia na co dzień? Czy wiemy jakie niebezpieczne substancje wykorzystywane są przy masowej produkcji naszego ulubionego złocistego napoju? Czy zdajemy sobie sprawę jak złożony musi być system detekcji gazów aby był skuteczny? Przyjrzyjmy się zatem jak systemy detekcji zapewniają bezpieczeństwo podczas całego procesu warzenia piwa.
18 października 2022
Planowanie rozwoju cyfrowego wytwórcy farmaceutycznego w oparciu o sprawdzony model dojrzałości cyfrowej fabryki stosowany w biofarmacji
Warto poznać Digital Plant Maturity Model (DPMM), opisujący poziomy dojrzałości cyfrowej firmy od zakładów działających w oparciu o dokumentację prowadzoną w formie tzw. papierowej, czyli przed cyfryzacją, po całkowicie zautomatyzowane fabryki przyszłości.